Back to top

Warsztaty pszczółki Mai

„Pszczoła jest podstawą życia na Ziemi, a gdy nie ma pszczół nie ma też pożywienia dla człowieka. Jeżeli wyginą pszczoły, ludzkość przeżyje jeszcze tylko cztery lata!” - Albert Einstein

76% produkcji żywności zależy od pracy, jaką wykonują pszczoły. Ich praca ma również wpływ na istnienie ogromnej ilości gatunków roślin i zwierząt, które żywią się nasionami i owocami powstałymi właśnie dzięki zapylaniu. Największe zagrożenie dla pszczół stanowi brak dostępu do zróżnicowanego pokarmu, środki ochrony roślin oraz pasożyty i choroby. Naszym zdaniem jednak to brak świadomości sprawia, że nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak ważne jest życie pszczół dla życia… ludzi. Najwyższy czas to zmienić! Dlatego właśnie Warsztaty Pszczółki Mai to najlepszy sposób uświadamiania poprzez naukę i zabawę, już od najmłodszych lat.

Podczas warsztatów każdy uczestnik:

  • pozna budowę oraz rodzaje pszczelich domków oraz osiedli, czyli ula i pasieki
  • dowie się,  z jakich elementów składa się strój pszczelarza oraz bez jakich urządzeń pasiecznych praca pszczelarza nie byłaby możliwa
  • zetknie się z produktami, które uzyskiwane są dzięki pracy pszczół – różne odmiany miodów to nie jedyne pszczele wyroby ;-)
  • własnoręcznie wykona dwie wyjątkowe świece – jedną metodą odlewnictwa aromatycznego wosku pszczelego (o wysokości około 6,5 cm) oraz drugą z węzy pszczelej, czyli plastra wosku pszczelego (10 cm)
  • wykonane podczas zajęć świece zapakuje w dekoracyjne opakowanie wraz z dedykacją, czego efektem będą unikatowe prezenty na wszelkie okazji!

Pojedynczy warsztat trwa od 45 minut do godziny zegarowej i może w nim brać udział do 30 uczestników. Jednego dnia jesteśmy w stanie przeprowadzić zajęcia dla wielu grup.

 

*Ostateczna cena uzależniona od miejsca wykonywania warsztatów oraz ilości uczestników