Back to top

Mobilne Planetarium

Cały Wszechświat właśnie stanął przed Wami otworem! Mobilne Planetarium to niepowtarzalna okazja, aby odbyć niezapomnianą podróż w najdalsze zakątki kosmosu. Pokazy niesamowicie poszerzają horyzonty, wzbudzając przy tym ciekawość i dostarczając niezapomnianych przeżyć, a wszystko to niewielkim kosztem, bez konieczności opuszczania sali lekcyjnej, czy też przedszkola!

Mobilne Planetarium to niezastąpione narzędzie dydaktyczne dla młodszych i starszych, dzięki któremu w sposób fascynujący wgłębią się oni w świat astronomii. Pokazy mogą być organizowane w szkołach, przedszkolach, ośrodkach kultury, bibliotekach, czy też w galeriach handlowych. Wyświetlane projekcje dostosowywane są zarówno tematem, zakresem podawanych informacji, jak również formą do wieku uczestników oraz są zgodne z obowiązującą podstawą programową z zakresu wiedzy o środowisku, geografii, astronomii i fizyki.

Informacje organizacyjne:

  • seans dla pojedynczej grupy trwa do 45 minut
  • jednego dnia istnieje możliwość przeprowadzenia pokazów dla kilku grup
  • planetarium jednorazowo jest w stanie pomieścić około 25 dzieci lub 15 dorosłych
  • do rozstawienia kopuły planetarium niezbędne jest pomieszczenie o minimalnych wymiarach 6 metrów długości, 6 metrów szerokości i 3,2 metra wysokości (np. sala gimnastyczna, aula, świetlica, etc.)

Dodatkowo na zakończenie zajęć każdy uczestnik będzie miał niepowtarzalną okazję spotkać prawdziwego astronautę i zrobić z nim pamiątkowe zdjęcie! Zdjęcia zostaną wysłane na Państwa maila.

 

*Cena pokazu uzależniona jest od ilości osób, które wezmą w nim udział oraz od lokalizacji, w której będzie miał się on odbyć. W celu uzyskania dodatkowych informacji zapraszamy do kontaktu!

Tytuł Opis Czas Trwania Przedział Wiekowy
Nasze Filmy
"O tym, jak Księżyc chodził do Słońca w gości"

Niesamowicie pouczająca bajka dla najmłodszych widzów, specjalnie przystosowana dla cyfrowego planetarium, opowiadająca historię Księżyca, który wybrał się w odwiedziny do swojego kuzyna – Słońca. Pewnego razu dzielny Księżyc postanowił odwiedzić Słońce, zobaczyć jak ono żyje, w jakich komnatach sypia, jakim wozem o poranku wjeżdża na niebo. Po drodze stwierdził, że obejrzy swoje gwiazdy, sprawdzając, czy wszystkie są na niebie, a może niektóre spadły na Ziemię? Spotyka zatem gwiazdozbiór Panny, waży swoje bagaże w gwiazdozbiorze Wagi, przestraszony ucieka przed Skorpionem, z rąk którego ratuje go Strzelec, aż nagle wpada wprost na niosącego wypełniony wodą dzban Wodnika! Kogo jeszcze spotkał Księżyc na swojej drodze? I jak skończy się jego niebiańska podróż? Czy zdąży złapać Słońce, nim ono zajdzie?

23 minuty Dzieci w wieku przedszkolnym
"8 Cudów Drogi Mlecznej"

W małej części ogromnej spiralnej galaktyki sąsiaduje ze sobą osiem fascynujących planet, z centralnym potężnym władcą – Słońcem. Planety te są tak od siebie różne, że trudno byłoby nazwać je rodziną, a jednocześnie tworzą doskonałą harmonię. Palące słońce, Wenus pełen gorącej lawy, burzliwy Jowisz, czy też niewyobrażalnie piękne zaćmienie Saturna - „8 Cudów Drogi Mlecznej” to wyjątkowy materiał filmowy przeznaczony dla mobilnego planetarium, który sprawi, że bezpośrednio poczujesz wyjątkowość i piękno naszego układu słonecznego.

22 minuty Dzieci w wieku szkolnym (od zerówki do klasy III)
"Kronika Podróży Na Ziemię"

Wyobraź sobie, że jesteś podróżnikiem z głębi przestrzeni międzygwiezdnej. W miarę zbliżania się do naszego układu słonecznego mijasz gazowe giganty i ich rodziny, czyli księżyce i pierścienie. Wreszcie docierasz do wewnętrznego układu słonecznego ze skalistym Marsem, Ziemią, Wenus i Merkurym. Jeśli szukasz miejsca, które nazwiesz swoim przyszłym domem, to którą z planet wybierzesz?

Przemierzasz drogę od zimnych granic układu słonecznego do jego najgorętszego centrum, w którym mieści się Słońce, finalnie na swój dłuższy przystanek wybierając tę najbardziej przyjazną z planet – Ziemię. Badasz i starasz się zrozumieć, jak sama planeta doszła do tego, aby stać się idealnym miejscem do życia. Odkrywasz sezonowe zmiany klimatu i jesteś świadkiem cudownych wizji z powierzchni tego wyjątkowego świata, poznajesz fazy księżyca i zaćmienia. Chodź na przejażdżkę i zobacz nasze sąsiedztwo w przestrzeni z zupełnie nowej perspektywy!

21 minut Dzieci w wieku szkolnym (od klasy III)
"Za Granicą Układu Słonecznego"

W głębi naszej galaktyki znajduje się droga mleczna – wielka kosmiczna biblioteka, w której każda gwiazda, to księga ze swoją historią. Jest tutaj wszystko i to wszystko czeka, aż otworzymy księgę. Siedem sióstr, córek starożytnego greckiego boga – Atlasa, zamienionych w gwiazdę, by świecić ojcu, który na swoich plecach trzyma całe niebo. Gwiazdy rodzą się, rosną i co dalej? Umierają? Odpowiedź leży gdzieś pośrodku, między nami, a krańcem Wszechświata. Aby ją uzyskać musimy wrócić do samego początku i sprawdzić, jak on powstał. „Za Granicą Układu Słonecznego” to podróż w czasie na grzbiecie fali wybuchu, a wszystko co zobaczymy podczas naszej podróży, to iskry tej wielkiej eksplozji – galaktyki, gwiazdy, planety, to wszystko ledwie cząsteczki.

32 minuty Dzieci od klasy VI wzwyż

 

"Początki Życia"

 

"Początki Życia" wprowadzają nas w najgłębsze zagadnienia z dziedziny nauk przyrodniczych: początków życia i poszukiwania życia poza Ziemią.

Począwszy od Wielkiego Wybuchu, w porządku chronologicznym, spektakl dotyczy chemii prebiotycznej we Wszechświecie, powstawania gwiazd, formowania układów słonecznych i pierwszego życia na Ziemi. Jest inspirującą podróżą w czasie i świętowaniem życia na Ziemi. Zawiera wiele najnowszych odkryć związanych z naukami przyrodniczymi, pokazując, że jeśli kiedykolwiek istniała jakaś nauka, która dokonała największych postępów, to właśnie teraz!

23 minuty Dzieci od klasy VI oraz młodzież w wieku licealnym