Back to top

Enigma - Lekcja Tajemnic

Enigma, to niemiecka przenośna, elektromechaniczna maszyna szyfrująca, oparta na zasadzie obracających się wirników. Większość kluczy obowiązywała przez określony czas, przeważnie jeden dzień, jednak do szyfrowania każdej wiadomości wirniki były ustawiane indywidualnie, w związku z czym Enigma, przez lata, uchodziła za urządzenie, którego nie jest w stanie złamać nikt! Do czasu…

W grudniu 1932 roku grupa polskich kryptologów po raz pierwszy rozwiązała szyfr Enigmy. Przez lata udoskonalano tę, do tej pory, niezawodną maszynę, jednak zespół polskich naukowców ciągle dorównywał jej kroku. Dzięki naszej Tajemniczej Lekcji i Ty możesz zostać kryptologiem!

Enigma – Lekcja Tajemnic, to prowokująca do myślenia i rozwijająca wyobraźnię zabawa, podczas której jej uczestnicy mają za zadanie otworzyć skrzynie i liczne kłódki, efektem czego będzie rozwikłanie ostatecznej tajemnicy. Aby osiągnąć ten cel niezbędna będzie wyjątkowa spostrzegawczość, logiczne myślenie, ale co najważniejsze – WSPÓŁPRACA! Podczas rozwiązywania zagadek Enigmy uczestnicy zabawy zdobywają nową wiedzę w sposób nieszablonowy i poprzez wspólne osiąganie celu umacniają więzi w grupie rówieśniczej.

Poziom trudności naszej Enigmy dostosowywany jest do wieku uczestników, więc w zabawie mogą brać udział zarówno dzieci z klas I, jak i dorośli. Na rozwiązanie tajemnicy uczestnicy mają 45 minut, czyli dokładnie tyle, ile trwa lekcja. Pewnie chcielibyście wiedzieć, na czym to w ogóle polega? Już tłumaczymy wink Enigma – Lekcja Tajemnic, to zabawa, która sprawdza się nie tylko, jako kreatywna forma przeprowadzenia zajęć szkolnych, ale jest to również wyśmienite urozmaicenie urodzin dziecka, czy też wyjątkowa atrakcja na imprezę. Nasz zespół przyjeżdża do Państwa placówki, lokalu, bądź też domu i odpowiednio przystosowuje pomieszczenie (klasa, pokój, sala), aranżując je na zasadzie mobilnego escape roomu. Głównymi bohaterami naszej zabawy są jednak skrzynki i kłódki, które należy otworzyć, a więc przygotowujemy je dla Was, zamykamy i dajemy wskazówki, jak rozwikłać naszą zagadkę i otworzyć skrzynie. Ilość zagadek do rozwiązania i skrzynek uzależniona jest od liczby uczestników, którzy biorą udział w zabawie. Możemy zatem przygotować zagwozdki dla małej grupy, składającej się z kilku uczestników, jak również tak przygotować zabawę, aby cała klasa czynnie uczestniczyła w Lekcji Tajemnic!

Co zapewniamy?

Wszelkie akcesoria, gadżety, zagadki i dodatki przywozimy ze sobą. Oprócz tego zapewniamy obsługę naszego prowadzącego, który zadba o odpowiedni klimat zajęć i udzieli niezbędnych instrukcji. Po rozwiązaniu naszej tajemnicy dla wszystkich kryptologów czekają pamiątkowe dyplomy i przypinki.

Co potrzebujemy?

Oprócz zaangażowania potrzebna jest nam jedynie sala, w której przygotujemy dla Was naszą Enigmę. I voila, zaczynamy zabawę! enlightened

 

*Ostateczna cena uzależniona od miejsca wykonywania zajęć oraz ilości uczestników